تاریخچه بیمارستان عسگریه

بیمارستان عسگریه

 بیمارستان عسگریه یکی از دهها مرکز پزشکی نمونه در شهر اصفهان که به بیش از نیم قرن , شهره اش , آوازه هرکوی و برزن بوده و هست و امروز که مرهمی به جان و دل دارد یادگاری دارد از مرهم دهندگان این مرکز که یا به آمرزش خداوند خفته درخاکند یاکه همچنان به امر ثواب طبابت در قید حیات.

هرخیر و ثوابی یادگاری است از خیری بزرگ و همت والا مقامی از شجره طیبه ولایت و این خشت و کاشی ها نشان از همت بزرگمردی با نام آیت اله زندکرمانی.

بیمارستان عسگریه
بیمارستان تخصصی عسگریه

تاسیس بیمارستان عسگریه :

بیمارستان عسگریه در سال 1345 به همت این مردبزرگ در زمینی به مساحت 1000 مترمربع کلنگ تاسیس ” درمانگاه عمومی عسگریه ” بر زمین نقش بست و پس از احداث , فعالیت خودرا با انجام خدمات پزشکی عمومی , تزریقات و پانسمان آغاز نمود. حدود ده سال بعد یعنی در سال 1355 در زمان مدیریت دکتر نوری به همت هیئت امنا وقت , سه هزار متر زمین های اطراف این درمانگاه خریداری گردید و پس از الحاق به آن با نام  ” بیمارستان زنان و مامایی عسگریه ” فعالیت خود را گسترش داد.

در این سالها این بیمارستان با استفاده از خدمات پزشکان متخصص زنان و مامایی و تجهیز دو اتاق عمل و سه اتاق زایمان بهترین خدمات پزشکی را به عموم خصوصا مادران و زنان اصفهان عرضه نمود.

رشته هایی چون :

بیمارستان عسگریه با دارا بودن بخشها و اتاقهایی نظیراتاقهای قلب , زنان و مامایی , بیماری های داخلی , اطفال , جراحی عمومی , ارتوپدی , جراحی کلیه و مجاری ادراری , بیماریهای گوش و حلق و بینی , نوزادان , دندانپزشکی و بخشهای متنوعی چون آزمایشگاه , رایولوژی , قیزیوتراپی , ادیومتری(شنوایی سنجی ) , بانک خون , اکوکاردیوگرافی , اسپیرومتری(ریه و تنفس) , تست ورزش , اورژانس , سی سی یو , آی سی یو  و از همه مهمتر بخش ویژه یا VIP با رعایت استاندارد های بین المللی پزشکی و تجهیز مدرن ترین دستگاههای فنی و بهره گیری از مجرب ترین کادر پزشکی , پرستاری و خدماتی یکی از بهترین بخش های ویژه بیمارستانهای استان اصفهان محسوب می گردد.

اتاقها بیمارستان عسگریه :

کلیه اتاقهای بخش بیمارستان عسگریه اعم از عادی یا ویژه همگی دارای چشم انداز شهر اصفهان , نورکافی , سیستم سرمایش و گرمایش , اکسیژن مرکزی تلویزیون , یخچال , نرس کالر , تخت همراه , کمد و سرویس بهداشتی , دوش , سرویس غذا با منوی آزاد برای همراه و بیمار و از همه مهمتر خدمات رسانی کامل توسط پرستاران مجرب می باشد.

به حول و قوه ی الهی و به همت تلاش و همت مضاعف کادر اداری و اجرایی بیمارستان , هرسال موفق به کسب گواهینامه ” ارزش یابی بیمارستان ها ” با درجه یک از دانشگاه علوم پزشکی شده است.در این سالها این بیمارستان با استفاده از خدمات پزشکان متخصص زنان و مامایی و تجهیز دو اتاق عمل و سه اتاق زایمان بهترین خدمات پزشکی را به عموم خصوصا مادران و زنان اصفهان عرضه نمود.

بخشهای مختلف بیمارستان عسگریه :

در سال 1346 , با گسترش جمعیت اصفهان و افزایش مراجعان , هیئت مدیره بیمارستان پس از برگزاری چندین جلسه کارشناسی گسترش بخش های مختلف بیمارستان را در برنامه کاری خود قرار دادند و حاصل این تدبیر و توجه ساخت بیمارستان 200 تخت خوابه مجهز و کاملی بود که در طول بیست سال به امروز تکمیل و تجهیز گردید و سرانجام در سال 1385 در هشت طبقه فعالیت واقعی و رسمی خود را جهت خدمت به هم وطنان ایرانی آغاز نمود.

هم اکنون بیمارستان عسگریه( به غیر از دو رشته جراحی اعصاب و جراحی قلب ) از جمیع رشته های پزشکی بهره مند بوده و با برخورداری از کلینیک تخصصی دارای بخش ها و رشته های مختلف می باشد.